EDGECAM Turning ImageEDGECAM Turning ImageEDGECAM Turning ImageEDGECAM Turning Image

PDFEDGECAM Soustružení

Produkční soustružení pro 2osá a víceosá soustružnicko-frézovací centra

EDGECAM využívá soustružení také pro produkční obrábění.

EDGECAM soustružení poskytuje podporu pro široké spektrum obráběcích strojů, počínaje 2osými soustruhy, přes stroje s více hlavami,  stroje s protivřetenem, až po soustružnicko-frézovací centra poslední generace. Na soustružnicko-frézovacích strojích lze využívat frézování s C, Y a B osou, vrtání a soustružení v jednom uceleném obráběcím postupu, který je plně asociativní s obráběným modelem.

Velký důraz na snadné použití a optimalizaci strojních časů při práci na soustružnicko-frézovacích strojích je základním pilířem při vývoji soustružení EDGECAM.

EDGECAM nabízí silné hrubovací a pokročilé dokončovací soustružnické cykly ve spojení s vrtacími a vyvrtávacími cykly s možností výstupu NC kódu v rozepsaném cyklu, nebo naopak pevném cyklu stroje. Výpočet obráběcích drah probíhá s ohledem na aktuálně použité nástroje a zbývající materiál k obrobení, čímž je zamezeno například podřezání nebo naopak "obrábění vzduchu".

EDGECAM podporuje břitové desky Sandvik Coromant Wiper pro soustružnické nože, což vede ke zvýšení produktivity obrábění.

Hrubovací soustružnický cyklus obsahuje mnoho parametrů, díky kterým je významně prodloužena životnost nástroje, a tím i snížena výše nákladů spojených s nástroji. Dalším parametrem hrubovacího cyklu je například "proměnlivá hloubka záběrů", díky kterému je optimalizováno zatížení nástroje a zároveň je zabráněno "obrábění vzduchu".

Speciální cyklus pro hrubování zápichů umožňuje odebírat materiál po krocích, a tím zabránit tvorbě příliš dlouhé třísky, čímž je sníženo riziko poškození nástroje. Dokončovací cykly pro soustružení nabízejí možnost použití korekcí a přídavků k obráběným plochám, stejně jako automatické nastavení variabilních posuvů a otáček. Lze také nastavit parametry, kterými je určeno, kdy nástroj změní směr obrábění, aby byl zajištěn optimální řezný úhel.

Výhody:

  • zvýšení použitelnosti stroje,
  • zkrácení programovacího času,
  • zkrácení strojního času,
  • eliminace chyb v programu,
  • umožňuje grafickou simulaci mimo stroj,
  • zabraňuje kolizím a poškození stroje,
  • díky přesným výpočtům strojních časů pomáhá při cenové kalkulaci,
  • snižuje náklady na nástroje a polotovar.

Zaujalo vás soustružení EDGECAM? Kontaktujte nás.